:: ::

Методическое формирование учителей I ступени образования и воспитателей

Федоренко Светлана Васильевна



Тема: «Гучы, родная мова»

Дата

День недели

Время проведения

Мероприятие

Место проведения

Класс

Ответственный

29.01

понедельник

 

 

 

Адкрыццё нядзелі:

Конкурс сценгазет « Гучы,  родная  мова»

 

 

2 этаж

 

IV-е классы

 

Учителя V-х классов

 

11.00.

 

Агітбрыгада “Чаму мы завемся беларусамі?”

 

каб. 2-5

 

IV«Б»

 

Логовая А.Н.

 

12.00.

 

Ранішнік “Беларусь мая сінявокая”

 

каб. 2-30

 

II «Г»

 

Ивашина О.А.

 

12.00.

 

 

Вас запрашае  кіназала “Запаведнымі сцяжынкамі беларускай зямлі”

 

видеосалон

 

 

I

классы

 

Русакова И.С.

 

 

13.00.

 

Вас запрашае  кіназала “Запаведнымі сцяжынкамі беларускай зямлі”

видеосалон

III

классы

Русакова И.С.

30.01

вторник

12.00.

 

 

Вас запрашае кіназала: “Запаведнымі сцяжынкамі беларускай зямлі”

 

видеосалон

 

 

II

классы

 

Русакова И.С.

 

 

13.00.

 

Вас запрашае кіназала: “Запаведнымі сцяжынкамі беларускай зямлі”

 

 

IV-е классы

Русакова И.С.

 

13.00.

 

Конкурс лепшага чытача “Зімовая казка”

 

актовый зал

 

III

классы

Учителя III -х классов

14.00.

Часопіс “Ветлівыя словы”

каб. 2-3

III«В»

Войтехович Е.А.

14.00.

            Конкурс «Лепшы сшытак па беларускай мове»

 

II

классы

Учителя II-х классов

31.01

среда


 

9.00.

Літаратурнае чытанне “Муха-пяюха”

каб. 3-20

II «В»

Игнатенко И.Ф.

10.00.

 

Пазакласнае чытанне “ Беларускія народныя казкі”

каб. 2-3

 

II «Б»

 

Хорт С.В.

 

10.00.

Урок беларускай мовы “Прыметнік”

каб. 1-2

IV«А»

Асадчая А.С.

01.02

четверг

9.00.

 

Урок беларускай мовы «Замацаванне. Правапіс гукаў           [д] -[дз’] ».

каб. 2-2

 

II «А»

 

Литаш Т.М.

 

10.00.

 

Урок беларускай мовы «Залежнасць формы прыметніка ад формы назоўніка ў родзе і ліку ».

каб. 3-3

 

IV«Г»

 

Филипчик В.А.

 

11.00.

Агітбрыгада “Чаму мы завемся беларусамі?”

каб. 1-5

IV«Б»

Логовая А.Н.

11.00.

Пазакласнае чытанне “Вытокі мудрасці”

каб. 1-3

IV«Д»

Чернейко Е.А.

12.00.

 

Пазакласнае мерапрыемства “Добры свет паэзіі Соф’і Шах”

каб. 1-1

 

IV«В»

 

Фесенко М.В.

 

14.00.

Урок беларускай мовы “Нулявы канчатак”

каб. 2-2

III«Г»

Шарапова Т.Г.

14.00.

 

Пазакласнае мерапрыемства “ Падарожжа на востраў Гульня слоў”

каб. 3-20

III«Б»

Зелянок Н.В.

02.02

пятница

13.00

Закрыццё нядзелі:

- Падвядзенне вынікаў конкурсу сценгазет «Гучы,родная мова ».

 - Падвядзенне вынікаў конкурсу лепшага чытача “Зімовая казка”

     -  Падвядзенне вынікаў конкурсу «Лепшы сшытак па беларускай мове»

 

актовый зал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Русакова И.С.

Федоренко С.В.

 

 

 

 

     -    Казка «Рэпка»

     -    Выступленне вучняў  II «Г»

 

III«Д»

 

Драко Н.И.

 

 -   Агітбрыгада “Чаму мы завемся беларусамі?”,            Казка “ Пчала і муха”.

 

IV«Б»

Логовая А.Н.

 

Подведение итогов методической декады «ГУЧЫ, РОДНАЯ МОВА»





Соседние подразделы:
Методическое формирование учителей английского языка
...
Методическое формирование учителей белорусского, русского языков и литературы, истории и обществовед
Методическое формирование учителей физической культуры и здоровья
Методическое формирование учителей математики и информатики
Методическое формирование учителей естественных наук
Методическое формирование учителей эстетико-художественной направленности

Количество просмотров: Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Календари на любой год - Календарь.Юрец.Ру
Контакты

8 (02342) 2 36 97 директор Новик Л.К.
3 01 32 секретарь
sv12school@yandex.ru

микрорайон «Березина», 39, 247435, г. Светлогорск, Гомельская область Республика Беларусь
Открыть контакты

Обзор раздела
Работа школы ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ ШКОЛЫна 2017/2018 учебный год Проблема: Снижение качества подготовки обучающихся к выпускным экзаменам, среднего балла централизованного тестирования. Цель:...
Открыть Работа школы
Законы Республики Беларусь
Национальный правовой Интернет-портал Республики Беларусь

Портал для подростков